Naprawa Pralek 

 

Usterka pralki może nastąpić nagle i nieoczekiwanie. W takim wypadku najczęściej zastanawiać można się nad tym, czy warto pralkę naprawiać, czy też od razu wyrzucić i zakupić nową. W wielu przypadkach awaria pralki może być spowodowana błahym problemem, a koszt naprawy niewielki. Jakie awarie pralek są najczęściej spotykane? Dlaczego warto zlecić naprawę pralek nam?

Czy warto naprawiać pralkę?

Pralki to jedne z urządzeń AGD, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Niestety podobnie do innych urządzeń tego typu, które wykorzystywane są codziennie, pralki mogą ulec awarii. Opłacalność naprawy pralki można oszacować na podstawie lokalizacji problemu. Niektóre elementy pralki są droższe, a ich wymiana może okazać się nieopłacalna, natomiast w większości przypadków w pierwszej kolejności psują się niewielkie elementy, których wymiana jest szybka, prosta i nie niesie za sobą wielkich kosztów. Tak więc awarię pralki warto zlecić profesjonalistom, a dopiero po konsultacji ocenić, czy opłaca się ją naprawiać, czy też nie. Nie należy podejmować samodzielnych i często pochopnych decyzji.

Jakie elementy pralki psują się najczęściej?

Programator

To programator uważany jest za jedną z najważniejszych części pralki. Decyduje on o jej sprawnym działaniu. W przypadku problemów związanych z programatorem konieczna jest konsultacja z fachowcami, gdyż często z usterką programatora związane są także inne niewielkie awarie. W takich wypadkach fachowiec decyduje czy należy wymienić cały programator, czy tylko niektóre elementy.

Pompa i filtr wody

O problemach tego typu świadczyć może wyciekanie wody z pralki. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności sprawdza się to, czy przypadkiem filtr nie jest zapchany. Jeżeli jednak w filtrze nie znajdują się żadne zanieczyszczenia i jego wymiana nie przyniosła efektu, może oznaczać to awarię pompy. Awaria brzmi groźnie, jednak naprawa  takim przypadku najczęściej sprowadza się do wymiany uszczelek pierścieniowych.

Bęben pralki

Jeżeli podczas prania bęben się nie obraca, natomiast pralka poza tym funkcjonuje prawidłowo, może oznaczać to konieczność wymienienia paska klinowego. Jeżeli pasek ten się ślizga, fachowiec naciąga go, a pralka może dalej spełniać swoją funkcję. W przypadku, kiedy bęben pracuje bardzo głośno, może oznaczać to poluzowanie śrub mocujących, które należy jak najszybciej dokręcić. O nieprawidłowej pracy bębna świadczą także plamy smaru na ubraniach. W tej sytuacji profesjonaliści wymieniają uszczelki na osi bębna. 

Dlaczego warto zlecić naprawę pralki nam?

Zajmujemy się naprawą pralek już o wielu lat. Swoje usługi oferujemy na terenie całej Warszawy, tak więc mieszkańcy rejonów, takich jak Bemowo, Ochota, Wola, Żoliborz, czy mieszkańcy okolicznych miejscowości, jak Ożarów, Babice i Ołtarzew mogą liczyć na naszą pomoc i fachowe porady. Swoją pracę wykonujemy uczciwie i rzetelnie, a naprawiane przez nas urządzenia jeszcze przez wiele lat mogą Państwu służyć bez konieczności zakupu nowego sprzętu. 

Naprawa pralki - Czy to opłacalne?

Zauważyć można pewną zależność, że sprzęt AGD psuje się najczęściej wtedy, kiedy mija okres gwarancji. Wtedy to konsument musi radzić sobie z jego naprawą na własną rękę. W zależności od rodzaju awarii koszt naprawy jest zróżnicowany. W takiej sytuacji warto zadzwonić po naszych fachowców, którzy ocenią stopień awarii oraz koszty, z jakimi należy liczyć się w przypadku chęci naprawy. Nie warto od razu przekreślać sprzętu, gdyż awaria powodująca gigantyczne problemy może być niewielka.